0

РФ – Україна: «Чи будуть російські «миротворці» на Донбасі?»

Автор: Артемій ГОРОВОЙ

 

  1. «Ізобрський клуб» і Донбас. Що спільного.
  2. Чергове припинення режиму вогню та «інформаційний» фон в квазідержавах
  3. Захист «російських громадян Донбасу», як привід Росії легально ввести обмежений контингент.

 


Представники контрольованих спецслужбами РФ громадських організацій продовжують просувати у власних аналізах вигідний країні-агресору сценарії можливого розв’язання конфлікту на сході України.

 

«Ізобрський клуб» і Донбас. Що спільного.

 

Так, 28.07.2020 на відео-хостингу «Ютуб» поширено коментарі (https://www.youtube.com/) професора кафедри політології «Донецького національного університету» («ДНР») Дмитра Музи, який за сумісництвом є співголовою т.зв. «Ізобрського клубу Новоросії»

 

«Ізборських клуб» — спілка експертів переважно консервативного спрямування, що спеціалізуються на вивченні зовнішньої і внутрішньої політики Росії.

 

В ній Д.Муза фактично підтримує та розділяє, озвучену на початку липня п.р. російським військовим журналістом-пропагандистом О.Сладковим (виданню https://eadaily.com/ru/), ініціативу щодо необхідності розміщення в межах ТОТ у ДЛО легального «російського військового контингенту» (бази) як елементу (гарантії) недопущення з боку офіційного Києва силового сценарію повернення ТОТ під протекцію України, забезпечення безпеки в регіоні і захисту тисяч російських громадян — жителів «народних республік», які вже встигли отримати паспорти РФ.

 

В цьому ж дискусі із журналістом просувається теза, що «…для визнання Росією республік Донбасу, аналогічно при конфліктах в Республіці Абхазія та Республіці Південна Осетія, необхідним є загострення конфлікту на ТОТ».

 

З огляду на вказане, й з врахуванням загального політичного фону навколо Мінського процесу та розвитку військово-політичної ситуації в прикордонних районах РФ, з боку країни-агресора в найближчий час прогнозованим може стати цільова провокація з подальшим введенням на ТОТ власного «обмеженого військового контингенту» (скоріш за все без «миротворчого» мандату) й реалізації на Донбасі аналогічного/схожого до ситуації в Республіці Молдова у 1990 році сценарію (за зразком заморожування Придністровського конфлікту).

 

Чергове припинення режиму вогню та «інформаційний» фон в квазідержавах

 

На вірогідність розвитку саме такого сценарію вказують в т.ч. наступні факти.

В умовах нещодавно прийнятого політичного рішення про запровадження з 27.07.2020 режиму повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі, військовослужбовцями країни-агресора як безпосередньо так і шляхом застосування найманців і бойовиків, на одній із ділянок лінії розмежування (з «сірої зони» або шляхом переправлення на КТУ – ДРГ), можливе вчинення цільового обстрілу позицій НЗФ або важливого цивільного об’єкту на ТОТ, що стане поштовхом до різкої активізації бойових дій. Зазначені події одразу активно висвітлюватимуться як ЗМІ ОРДЛО так і провідними виданнями РФ.

 

Інформаційний фон ЗМІ квазідержав, після запровадження нового «режиму тиші», насичений публікаціями на теми попередньо зафіксованих з боку ОС обстрілів території «республік», а в останні кілька днів – і на найменші факти застосування в районі розмежування навіть стрілецького озброєння.

 

Так, пропагандист О.Сладков, зокрема пише (https://t.me/Sladkov_plus/): «…Скорее всего это не полная остановка войны, а всего лишь привал на пути Украины к більшому конфликту. Так не хочется… Украинские радикалы готовы наступать. Донбасс готов обороняться и забирать остальные свои территории».

 

Окремо, в т.ч. «першими особами «республік», піднімаються питання різності українського курсу та російських устремлінь квазідержав в питаннях економічних зв’язків, системи освіти та релігії (https://www.youtube.com/).

 

Крім цього проросійські «телеграм-канали» поширюють інформацію щодо надання підрозділам ЗСУ дозволу на відкриття вогню у відповідь без отримання наказу вищого посадового командування (https://t.me/voenkorKotenok/).

 

Відмічається й чергове повернення окупантів до тематики «…обсягів заподіяних Україною збитків територіям республік» (оцінені в 130 млрд. рос. руб., https://t.me/akutin_dpr_ru/4276).

 

Захист «російських громадян Донбасу», як привід Росії легально ввести обмежений контингент.

 

В умовах зазначеного ймовірного загострення, РФ в односторонньому порядку, мотивуючись саме принципом необхідності захисту власних громадян, що проживають на ТОТ (не виключено, що підтвердженням необхідності слугуватимуть і особисті звернення керівництва маріонеткових утворень до Кремля), ініціює питання (на міжнародному рівні чи в рамках ОДКБ) щодо введення власного контингенту «голубих касок» на ТОТ, які в подальшому країною-агресором використовуватимуться як штат (ротаційний) російської бази на ТОТ та слугуватимуть її легалізації (бази) на Донбасі.

 

За часовим проміжком реалізація вказаного сценарію може співпасти із одночасним проведення в РФ стратегічних командно-штабних навчань «Кавказ-2020». Самі навчання можуть використовуватись РФ за двома напрямками: як безпосередньо в рамках коригування передислокації контингенту на ТОТ, так і як елемент стратегічного стримування, на випадок контрударів військового компоненту України та наших потенційних союзників.

 

Опосередковано на вірогідність зазначеного сценарію вказує й нещодавня раптова перевірка боєготовності сил ПдВО, а також попередня робота на ТОТ комплексної комісії Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації, члени якої, із високою ймовірністю, доводили й узгоджували із безпосередніми керівниками ОУ РОВ на ТОТ, порядок дій у випадку прийняття рішення на реалізацію наведеного вище сценарію та введення «контингенту голубих касок».

 

Для самої РФ розміщення власного обмеженого військового контингенту й легалізованої бази на ТОТ, у рамках подальших дебатів на Мінській площадці може використовуватись як контраргумент позиціям української сторони й одночасно трактуватись як дії Кремля по задоволенню вимог Києва в питання реалізації цих угод.

 

Наприклад, країна-агресор може апелювати в тому, що лише шляхом перебування власного «контингенту» на ТОТу ДЛО Росія може гарантувати дотримання режиму припинення вогню (альтернатива поверненню російських представників в СЦКК).

 

Крім цього, саме таким провокаційним способом із застосуванням військового компоненту офіційна Москва може спробувати розблокувати в цілому стагнацію соціально-економічних переговорів на Мінській площадці.

 

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *